Як доглядати за фасадом з АКП?

Як доглядати за фасадом з АКП?

У статті надано рекомендації щодо догляду за фасадом з алюмінієвих композитних панелей Алполік від виробника Mitsubishi Chemical. Методика очищення і обслуговування зовнішнього покриття панелей з фторуглеродною фарбою на основі люміфлона.

Впевнені, що інформація буде корисна тим, хто має відношення до будівництва та обслуговування об’єкта, включаючи архітекторів, підрядників, власників будівлі і тих, хто займається очищенням і обслуговуванням зовнішнього покриття панелей Алполік, особливо при розробці безпечних і доцільних методів очищення.

Догляд за фасадом АКП

Догляд за фасадом АКП

Вентильований фасад з АКП не вимагає складного догляду, оскільки не відбувається значного забруднення не тільки покриття з фторуглеродного фарби на основі люміфлона, але й простих органічних покриттів, нанесених на алюміній. Однак бувають специфічні забруднення, які в основному залежать від місцевих атмосферних умов місця знаходження будівлі.

Підвищену увагу варто приділяти фасадам будівель в промислових і прибережних районах, а також тих районах, де проводяться постійні будівельні роботи. В таких районах може виникнути необхідність в більш частому проведенні робіт з очищення не тільки через необхідність підтримки зовнішнього вигляду, але й з метою видалення забруднень, які можуть викликати пошкодження покриття.

Вельми часто дощі допомагають ефективно позбутися забруднень і підтримувати чистоту зовнішнього покриття. У тих районах, де кількість опадів незначна, цього важко очікувати і, відповідно, очищення необхідно проводити частіше. Навіть на одному і тому ж будинку є ділянки, які найбільш помітні, наприклад, на нижніх рівнях. Вони можуть підлягати очищенню частіше, а менш помітні ділянки – рідше або ж, в деяких випадках, взагалі не очищатися. Ці фактори визначають терміни та обсяги проведення очистки.

Фактичні терміни очищення фасаду, можна планувати одночасно з термінами проведення інших робіт з очищення вікон і фарбованих алюмінієвих деталей.

Райони, в яких очищення фасаду необхідно проводити частіше:

  • Райони з незначними опадами
  • Промислові райони
  • Райони проведення будівельних робіт
  • Прибережні райони, схильні до впливу туманів з часто повторюваними циклами конденсації та сухості

У районах, схильних до впливу туманів, і прибережних районах мають місце часто повторювані цикли конденсації та сухості, в результаті чого відбувається відкладення солей і забруднень. Особливо закриті ділянки, розташовані під навісами, можуть легко забруднюватися через те, що вони не омиваються дощем.

При застосуванні автоматичних машин для мийки стін необхідно проводити попередні випробування на ранній стадії проектування обладнання з метою підтвердження відсутності шкідливого впливу на покриття, а також визначення ефективності та періодичності очищення.

Догляд за фасадом АКП

Методика очищення

Після завершення будівельних робіт необхідно якомога швидше прибрати з ґрунту будівельні матеріали, включаючи цемент або будівельний розчин.

Рекомендована періодичність очищення фасаду для підтримки покриття в постійній чистоті в залежності від місцевості:

  • Сільська місцевість – один раз в два роки
  • Міська місцевість – один раз на рік або два
  • Райони з незначною кількістю опадів або прибережні райони – один раз на рік
  • Промислові райони – один-два рази на рік

Видалення легких забруднень після опадів

Для видалення легких забруднень після осадів рекомендується провести деякі випробування з метою визначення ступеню очищення, який в дійсності необхідний для виконання цього завдання. Перед нанесенням будь-якого миючого засобу на першому етапі випробування рекомендується сильним струменем води промити поверхню зверху вниз. Набагато краще проводити ці роботи з використанням меншого обсягу води при помірному тиску, ніж значного обсягу води при низькому тиску. При нанесенні засобу для чищення також рекомендується протирання м’якими губками або м’якими ганчірками, добре змоченими в рідкому розчині.

Найбільш простий спосіб очищення фасаду полягає в омиванні його водою при помірному тиску для видалення забруднення. Якщо забруднення не змиваються, слід перевірити, як впливає промивка з одночасним застосуванням губки. Якщо після просушування забруднення все ще залишається на поверхні, слід застосовувати м’який миючий засіб або 5-10% розчин ізопропілового спирту.

У разі застосування мийного засобу або 5-10% розчину ізопропілового спирту для видалення забруднення слід використовувати м’які губки і м’які ганчірки. Мийка повинна проводитися з однаковим зусиллям і, як правило, спочатку в горизонтальному напрямку, а потім – у вертикальному. Після мийки поверхню фасаду слід ретельно ополоснути чистою водою, потім дати очищеній поверхні просохнути на повітрі або витерти замшею, гумовим скребком або тканиною без ворсу.

Необхідно до мінімуму обмежити потрапляння крапель миючого засобу на ділянки, що знаходяться в нижній частині будівлі. Якщо попадання якоїсь кількості крапель неминуче, ці ділянки необхідно промити якомога швидше, щоб запобігти утворенню смуг. Зазвичай роботи з очищення та промивання проводяться по напрямку від верхньої до нижньої частини будівлі. Відносно одноповерхових або низьких будівель рекомендується проводити очищення від низу до верху, а промивку – зверху вниз.

Видалення середніх і значних осадових забруднень

Можна використовувати деякі типи м’яких розчинників, таких як ізопропіловий спирт, етанол або N-гексан для видалення жирних плям, викликаних, наприклад, герметиком або мастикою. Спирт можна безпечно використовувати при менш ніж 50% розведенні з водою. Якщо необхідно використовувати нерозбавлений розчин, слід провести попередні випробування на невеликому непомітному ділянці, щоб упевнитися у відсутності пошкодження покриття. Розчинники та емульсії для чищення, які можуть мати шкідливий вплив або викликати розм’якшення покриття, також необхідно випробувати на місці перед використанням. При застосуванні цих засобів для чищення також рекомендується розведення водою або спиртом. Після очищення необхідно змити залишки і промити поверхню водою.

Великі труднощі викликає видалення затверділого герметика і машинного масла. Для запобігання забруднення, під час будівельних робіт захисна плівка повинна залишатися на місці якомога довше для захисту покриття від плям, викликаних герметиком і машинним маслом. У разі їх потрапляння на поверхню, плями необхідно видалити якомога швидше до затвердіння за допомогою відповідних засобів для чищення. Категорично забороняється використовувати абразивні миючи засоби. Не змішуйте засоби для чищення. Фасади з АКП не потребують надто сильного тертя, це може привести до зміни блиску поверхні.

Загальні вимоги до методів очищення

Не використовуйте сильні органічні розчинники, такі як метилетилкетон, метилізобутилкетон, трікл і розчинник для фарб. Не використовуйте міцний луг, міцну кислоту і / або абразиви. Використання таких розчинників і засобів для чищення може призвести до здуття або розшарування фарби.

Не змішуйте різні засоби для чищення. Якщо засоби для чищення необхідно змішати, дотримуйтесь вказівок виробника.

Не проводьте чистку покриття при дуже високій температурі. Тепло може прискорити хімічні реакції і привести до випарювання води з розчину. При дуже низькій температурі очищення може бути неефективною. І навпаки, очищення при високій температурі може призвести до утворення смуг або деформації. В ідеальному випадку очищення слід проводити на затіненій стороні будівлі при помірній температурі.

Уникайте утворення крапель та розбризкування під час очищення. Негайно видаляйте потьоки.

Переконайтеся в тому, що на миючих губках і ганчірках немає твердих частин, щоб уникнути нанесення подряпин на покриття. Не проводьте очищення занадто ретельно або не тріть надто сильно.

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *