Фасадні панелі з композиту: технологія і особливості виробництва АКП

Фасадні панелі з композиту: технологія і особливості виробництва АКП

Фасадні панелі – багатошаровий матеріал, що складається з двох листів алюмінію, між яким знаходиться наповнювач (мінеральний або пластиковий). Представлений універсальний матеріал використовується в процесі створення невеликих архітектурних форм, при виробництві рекламних конструкцій, при облицюванні фасадів будинку, для елементів, що застосовують в обробці інтер’єрів тощо.

Фасадні панелі АКП: технологічні особливості

Алюмінієві композитні панелі виробляються в кілька етапів, на кожному з яких матеріал піддається певній обробці:

  • Хіміосінтез – матеріал у вигляді рулону потрапляє на лінію, де працює система хімічної обробки. Алюміній проходить процедуру очищення, а на його поверхню наноситься оксидоване покриття, що має клейкі характеристики.
  • Фарбування і лакування АКП здійснюється в ізольованому місці, куди не проникає пил або бруд. Після висихання матеріал знову згортається в форму рулону.
  • Термосклейка – плівка і поліетиленова поверхня розплавляються, після чого гарячий алюміній накочують на поверхню цієї плівки.
  • Охолодження матеріалу, а також використання захисної плівки для зручного транспортування перед майбутнім монтажем.

Різновиди АКП

Усі фасадні системи, в залежності від застосування, відрізняються різними технічними характеристиками (наприклад, показники товщини). Тому в процесі вибору рекомендується враховувати сферу їх експлуатації. 

Виробник пропонує матеріали різних колірних відтінків. Для облицювання будівель необхідно підібрати панелі більшої товщини, а для оформлення інтер’єру – використовують тонкі моделі.

Особливості та переваги АКП 

Композит відрізняється певними фізичними властивостями. Покупці, перш за все, цінують такі переваги матеріалу:

  • відносно невелику вагу; 
  • підвищені показники жорсткості;
  • стійкість до вигинів;
  • стійкість до корозійного впливу.

За горючістю всі АКП діляться на певні категорії: Г1, Г2, Г3 та Г4. Такі моделі можуть впоратися з негативним впливом газів, що сприяють займанню.

При покупці також варто враховувати різні типи наповнювачів (полімерний, стільниковий, мінеральний та інше). Універсальність матеріалу підтверджується його широкими властивостями і можливостями, що робить АКП популярним і затребуваним в різних сферах. 

0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *