ТЕЛ: (044) 364-19-67 (050) 353-78-98 (050) 410-32-13
Головна - Матеріали - PROFIBOND - фасадні алюмінієві композитні панелі (АКП) - Переваги АКП POFIBOND
Переваги АКП POFIBOND
Матеріали

Переваги АКП POFIBOND

Алюмінієві композитні панелі являють собою багатошаровий матеріал, що складається з двох зовнішніх шарів алюмінію і пластикового або мінерального наповнювача. Це - сучасний матеріал із застосуванням якого можливе вирішення найскладніших архітектурних завдань.

Алюмінієві композитні панелі товщиною 4 мм за показником жорсткості відповідає алюмінієвому листу товщиною 3,3 мм, сталевому листу товщиною 2,4 мм. При цьому вага композитного листа - 5,3 кг, алюмінієвого листа - майже 9 кг, сталевого листа - 18,7 кг.

При облицюванні цільним металевим листом майже неможливо досягти абсолютної площині фасаду. Це пов'язано з недостатньою жорсткістю облицювального матеріалу. Для таких фасадів характерний ефект "лінзи" - викривлення касет. Використовуючи алюмінієві композитні листи потрібної товщини, можна добитися ідеальної площини фасаду.

Алюмінієві композитні панелі стійкі до ударів, тиску, вигинів і зламів, що підвищує їх вітрову стійкість. Це наслідок механічних властивостей зовнішніх алюмінієвих листів (сплави 3105 Н44, 3105 Н22, 3105 Н14 з граничною міцністю на розтяг Rm> 150 Н/мм2).

Еластичність (Е = 70000 Н/мм2) алюмінієвих композитних панелей дозволяє надавати облицюванням складні криволінійні обриси. Різноманіття форм перетворює безликі "коробки" в будівлі з індивідуальним архітектурним рішенням.

Облицювальні панелі мають хороші акустичні властивості, наприклад, знижують вібрацію (при дощі) в 9 разів більш ефективно, ніж алюмінієвий лист. При облицюванні композитом звукоізоляція стіни з легкого бетону збільшується в 2 рази. Це дозволяє створювати затишну, спокійну атмосферу в приміщеннях будинків, розташованих уздовж жвавих магістралей. Не випадково багато найбільші аеропорти облицьовані композитними матеріалами. Так, величезне "сріблясте крило" міжнародного аеропорту Дубай (ОАЕ) створено з використанням 72000 кв.м АКП.

Композит термостійкий в діапазоні від -50°С до +80°С. Після старіння (50 циклів "заморожування-відтавання" при -50°С та +50°С) адгезійна міцність не зменшується і складає 4 Н/мм2. У будь-яких кліматичних умовах облицювання зберігає пружність, структуру і не дає тріщин на згинах.

При пристрої навісного фасаду між зовнішніми облицювальними панелями і стіною залишається повітряний шар від 25 мм до 250 мм, що дозволяє приховати нерівності поверхонь стін, що важливо при реконструкції. Крім того, в літню спеку така конструкція перешкоджає проникненню тепла через зовнішню стіну в приміщення, а взимку повітряний шар працює як додатковий утеплювач. Забезпечується незмінність теплоізолюючої здатності зовнішніх огороджень. Внутрішні приміщення та огороджувальні будівельні конструкції "дихають", так як є безперешкодна дифузія водяної пари. Отже, створюється комфортний мікроклімат у приміщеннях. І, нарешті, фасадна система приймає на себе температурні коливання, що дозволяє захистити будівлі та споруди від передчасного старіння. Пристрій вентильованих фасадів надає можливість виконати зовнішнє утеплення стін, що особливо актуально при реконструкції старих великопанельних будинків.

Невелике лінійне розширення "1,4 мм/м при At 60°C" дозволяє застосовувати алюмінієві композитні панелі великих розмірів, а також мінімізувати шви при їх стикуванні. Отже, можливе створення ефекту цілісного фасадного простору.

Алюмінієвий композитний матеріал випускається в наступних варіантах залежно від товщини листа. І товщини алюмінієвого шару:

 • товщина листа 3 мм, товщина алюмінію 0,21 мм - найдешевший матеріал, призначений в основному для рекламних та інтер'єрних робіт, допускається для облицювання невеликих і невисоких будівель.
 • товщина листа 3 мм, товщина алюмінію 0,3 мм - надійніший матеріал, застосовується рідко, через те, що практично не відрізняється за ціною від АКП товщиною 4мм.
 • товщина листа 4 мм, товщина алюмінію 0,3 мм - найбільш часто використовуваний матеріал для облицювання фасадів. Не годиться для будинків з великою поверховістю.
 • товщина листа 4 мм, товщина алюмінію 0,5 мм - хороший матеріал з високою жорсткістю, надійний і довговічний.

 

Також алюмінієві композитні панелі розрізняються по групі горючості.

Випускаються слабогорючие (Г2) і негорючі (Г1) модифікації. У іноземних виробників негорючі алюмінієві композитні панелі, як правило, мають індекс FR (fire resistance), і мінеральний наповнювач білого кольору.

Сфера застосування:

 • влаштування систем навісних самовентилюються фасадів, забезпечують сучасний екстер'єр будівель, додаткову теплоізоляцію стін, довговічність і простоту;
 • в архітектурі для облицювання балконів, карнизів, козирків і вхідних груп;
 • облицювання тунелів;
 • оздоблення інтер'єрів виставкових стендів;
 • при виготовленні міжкімнатних перегородок;
 • в рекламі для виготовлення різних коробкових конструкцій, облицювання рекламних щитів і світлових опор;
 • при виготовленні кожухів для різного устаткування, автокузовів, елементів облицювання вагонів і автобусів;
 • при облицюванні АЗС та інших дорожніх споруд;
 • при реконструкції старих будівель для поліпшення екстер'єру та утеплення;
 • віброізоляція і звукоізоляція терміналів аеропортів, виробничих приміщень тощо.