ТЕЛ: (044) 364-19-67 (050) 353-78-98 (050) 303-81-15
Головна - Матеріали - Медіафасади PHILIPS
Медіафасади PHILIPS

 

 

Медіафасади PHILIPS

Медіафасад– це органічно інтегрований в архітектуру будинку дисплей довільного розміру та форми з можливістю трансляції медіаінформації (текстових повідомлень, графічних зображень, анімації та відео) на його поверхні. Він встановлюється на зовнішній або  внутрішній (для прозорих фасадів) частині будинку.

Дисплей медіафасаду зазвичай збирається з різних за формою та розмірами світлодіодних модулів, які монтуюються на фасадах будинків.

Піксель (від слова picture element – елемент зображення) – елемент зображення, який створюється розташованими поряд світловими точками. Сукупність пікселів і утворює зображення. Пікселі екрану складаються (якщо йдеться про світлодіодні RGB екрани) з світлодіодних елементів, або вузлів, які відтворюють необхідний колір завдяки змішенню трьох основних кольорів – червоного, синього та зеленого.

Крок пікселя. Існуює  безпосередня  взаємозалежність між кроком пікселя та відстанню від екрану до точки спостереження. Кроком пікселя називають відстань між центрами двох розташованих поряд світлодіодних елементів (вузлів). Для зовнішніх світлодіодних екранів, в яких використовується тенологія RGB, відстань до точки спостереження обчислюється за емпіричною формулою L = PixelPitch×1000. Наприклад, для кроку пікселя 60 мм точка спостереження має бути на відстані 60×1000=60000 мм, тобто 60 м. Це відстань, з якої відео, яке транслюється на екрані, буде сприйматися як відео високої якості (джерела світла непомітні, видимим є лише рівномірне неперервне зображення). Якщо відстань зменшити у два рази, джерела світла вже стають помітними, а зображення втрачає неперервність, якість відео погірщується. Чим нижча якість зображення, тим гірше воно сприймається людським мозком. Необхідно знаходити компроміс між якістю зображення та вартістю екрану, яка пропорційна кроку пікселя.

Роздільна здатність відео. Цей параметр визначається кількістю точок (пікселів) на одиницю площі або одиницю довжини. Зазвичай роздільна здатність в різних напрямках однакова, що дозволяє використовувати піксель квадратної форми. Проте можна збирати світлодіодні вузли у шаховому порядку – форма пікселя у цьому випадку має  бути ромбоподібною, що збільшує роздільну здатність екрану.

Роздільну здатність екранів різного призначення стандартизовано. Так, для екрану з співвідношенням сторін 3:4 це  320×240, 640×480, 800×600 тощо). Співвідношення сторін та кількість пікселів можуть змінюватися для різних екранів і, якщо ці цифри відрізняються від стандартних,  має бути розроблено відповідне спеціальне відео. Це завдання вирішують не постачальники обладнання, а агентства, які спеціалізуються на виробництві медіаконтенту.

Яскравість та контраст. Рівень яскравості медіафасадних екранів вимірюється у канделах на квадратний метр. Розрахункове значення яскравості визначається  у режимі, коли всі світлодіоди працюють на 100 % потужності та екран генерує біле світло.  Щоб зображення на медіафасаді було видиме вдень, коли екран засвічується сонячним світлом, мінімальна яскравість екранів має бути 2000–4000 кд/м2.